Moc Kamieni…

Minerały moja miłość i radość… kocham malować i kocham pracować z minerałami… pozwalają na bardzo poważną pracę ze sobą a jednocześnie na radosną zabawę… dają możliwość wglądu w siebie a jednocześnie pozwalają na kontakt i komunikację na wielu poziomach. Zasiewają w ludziach ziarna zmian, pomagają transformować emocje, komunikują się z ludźmi i pragną z nimi pracować aby ludzie odnajdowali radość życia i szczęście a przy okazji wspierali Matkę Ziemię i procesy zmian na lepsze. Umożliwiają nawiązanie kontaktu ze sobą albo z Aniołami czy innymi Świetlistymi Istotami. Uruchamiają w ludziach ich potencjał, ich talenty i kreatywność. Najważniejsze jest ich odczuwanie, nauczenie się słuchać tego, co do nas mówią i co przekazują na różne sposoby. Bo każdy z nas jest inny i inaczej odbiera świat.

Minerały- siewcy życia… siewcy mądrości… siewcy komunikacji… siewcy pomysłów… siewcy inspiracji… siewcy wiedzy… siewcy tego, na co sobie pozwolimy nim przejdziemy na własny rodzaj pracy ze sobą. Można je odczuwać przez ciało swoje, w ciele … można odczuwać jakieś emocje i uczucia które wywołują… można mieć wizje czy widzieć pojedyncze obrazki… no jest wiele możliwości a każdy może je odkryć.

Jest taki team Agnieszka Wiszowaty i Tereska Porankiewcz który organizuje warsztaty litoterapii i wspaniale zaszczepia i inspiruje do  korzystania z możliwości minerałów. Oto relacja z jednych z warsztatów na których byłam MOC KAMIENI:  Relacja z kwietniowych warsztatów w Warszawie. Chociaż moja podróż zaczęła się przed ponad 5 laty na warsztatach z Kirsten Helming i Agnieszka przez ostatnie 4 lata przekazała mi wiele swojej wiedzy, pomagała, inspirowała za ci jej Dziękuję z Serca. Ale teraz Aga i Tereska współpracują ze sobą aby dotrzeć do większej liczby ludzi chętnych poznać moc kamieni.

Na moje życie wpłynęły niesamowicie pozytywnie, przyniosły wiele pięknych zmian. Odczułam i doświadczyłam ich oddziaływania. Pomagały przy malowaniu obrazów i wglądów w siebie. Ale maja wpływ również na zdrowie pozytywny. Taką wiedzą dzielimy się na Facebooku na grupie Moc Kamieni – zapraszam. Można medytować z pojedynczym minerałem… można ułożyć mandalę na dany dzień albo sytuację osobistą… a minerały można łączyć również z innymi rzeczami- płatkami kwiatów czy owocami czy wodą itd. … możliwości są różne i czasem takie kompozycje pobudzają do śmiechu lub wzruszają. I wzajemnie się inspirujemy i bawimy.

„„Minerały, Kamienie, Głazy, Mandale z Minerałów- zaczynam od tych które mnie spontanicznie wyszły spod ręki, inspirowałam się mandalami Tereski. Wtedy miałam inną świadomość niż dziś i nie zdawałam sobie sprawy jak bardzo te mandale odmienią moje życie. To był czas dojrzewania i wielu zmian w życiu a minerały znowu mocno zaistniały w moim życiu wpływając na całą moją Istotę. Wzrastała tez moja wieź z kamieniami, głazami i wszelkimi Istotami natury. Tylko teraz mam tego świadomość, a w ostatnich kilku latach nie miałam takowej. Kiedyś doświadczenia były jakby odrębnie odczuwane przeze mnie a teraz odczuwam je jako część całości. Moja wdzięczność za te cuda w życiu jest niezmierna. A Aga i Tereska wiele mnie nauczyły, zainspirowały dlatego warto zajrzeć na MOC KAMIENI, warto się otworzyć na minerały.”

Więc i u siebie zrobiłam zakładkę i zapraszam serdecznie Mandale i Minerały . Zrobię też osobną na pojedyncze minerały i moje ich odczuwanie opiszę.

Tutaj tylko kilka różnych spojrzeń na minerały i mandale z minerałów, więcej z zakładce Minerały Mandale .

Topaz:

Topaz a w nim kobieta z uniesioną głową która jest w tej delikatnej kropli oceanu wody zamkniętej w Topazie. Zaczęło się od tego, że zaczęłam spontaniczną medytację zanim zaczęłam malować obraz  i takie uzyskałam przesłanie:

Przesłaniu Obrazu i Topazu to jedno, pochodzi z serca ponieważ tam go trzymałam medytując. To bardzo głębokie doznanie. Medytując z Topazem ujrzałam kobiecą energię jak kwiat rozkwitniętą, piękną i anielską. Bardzo subtelna i delikatna lecz właśnie to było jej główną siłą. Pokazała mi Płatek Śniegu w formie płatków. To tak jakby przenikała materię wnikając w subtelne ciała energetyczne by swą subtelną esencją wymiatać i uzdrawiać. To było odczuwalne w sercu lecz nie w zamkniętej klatce lecz nad nią w tych ciałach. Jakby wleciał tam motyl i trzepotał skrzydłami a wraz z jego trzepotem oddychałam, nie długie oddechy- szybkie takie skierowane na wydech. Ten wydech był wymiatający, delikatny ale miał potężną moc oczyszczającą.
Równoważy nasz ziemski byt, siłę fizyczną, wytrwałość, cielesność, byt z subtelnymi wymiarami. Ale też na dole widzę zwierzę, pyszczek zwierzęcia- od razu skojarzyło mi się z pumą, którą dostrzegłam medytując z innym kamieniem… zresztą ostatnio też okazało się że w moim ascendencie leżał sobie spokojnie lew, na którego nigdy nie zwracałam uwagi, a on się upomniał o swoje istnienie w moim życiu. Chociaż najmocniej czuję lwicę… ale najmocniej porusza puma, ta beżowa… więc się zaprzyjaźniam z tą swoją naturą dziką, nieznaną ale bardzo kochaną. Wręcz mnie to poprowadziło w niezwykle subtelne krainy mnie samej i nie umiem tego opisać, bo zadziało się wiele poza poza moją świadomością… pewnie wkrótce się objawi …

tanzanit minerały 2013-07-27 Mandala z tanzanitem 008

Poniżej Kryształ Lodowy z pięknym wew. wzorem…

kryształ lodowy minerały 2013-07-27 Mandala z tanzanitem 016

A tu Kamyczek w wodzie jeziora, który pozwolił mi się zabrać do domu

kamień jezioro 2013-07-07 Mandala Minerały kwiaty 119

Kryształ Lodowy… cudowny mały kryształek… na tym zdjęciu porywa mnie energia która wznosiła się tak wysoko aż dusza rozłożyła skrzydła i poleciała w pierwszy swój lot bez ograniczeń…

kryształ lodowy minerały 2013-07-27 Mandala z tanzanitem 024

Minerały w mandali, w tle a główną rolę gra dmuchawiec. Przyleciał do mnie na balkon i ja go ujrzałam i doceniłam jego obecność. Z tej radości został bohaterem moich mandali z  minerałów. Wnosi lekkość i delikatność i oznacza dla mnie poddanie się temu co przypływa do mnie…

„Na fali na fali i z fala radości miłości pomykać tu i tam siejąc radość, dzieląc się radością , pomnażać radość będąc radością tą w sercu zakorzenioną, nienaruszalną by zawsze wspierała i kochała … popłynęłam w wierszem  Ana ”

minerały 2013-07-28 Mandala Rozpuszczanie z dmuchawcem 28.07.2013 004

Tu ten sam dmuchawiec ale więcej w tle widać minerałów z mandali w tym Rubin w Zoisycie– piękny magentowo-zielony i Opal Różowy i ziarenka Żyworódki.

Minerały mandala tanzanit kryształ dmuchawiec2013-07-28 Mandala Rozpuszczanie z dmuchawcem 28.07.2013 008

Kryształ Górski z 3 dmuchawcami. 29.07. Cisza… delikatna złotawa i transparentna jak kryształ… kryształowe połączenia… kamień jasny, czysty i przeźroczysty   i ziemski otoczony lekkością i zwiewnością  ziaren niesionych przez powietrze… to ziemia połączona z eterem Elu ❤

minerał kryształ dmuchawce 2013-07-29 Mandale i dmuchawce 013

Mandala z jednym minerałem z 29.07.  Kryształ Górski mały szpic z domieszką związków dających kolor różowy i zielonkawy w otoczeniu 6 dmuchawców.

minerały kyształ górski 2013-07-29 Mandale i dmuchawce 038

minerały kryształ górski dmuchawce 2013-07-29 Mandale i dmuchawce 042

Mandala z lipca  gdzie główną rolę odgrywa Cytryn na dole- nad nim Chiastolit, Kamień Faraonów w środku- tuż nad nim Delfin Kalcyt żółty, jak miodek  i Róża Pustyni w kształcie serca na górze. Dookoła Cytryny, Karneole, Kamień Księżycowy, Jaspisy, Kryształy Górskie i Oczy- Tygrysie, Bawole i Sokole i Oko Proroka. I wszystkie te kamienie wspomagają tę główną linię pionową Cytryn- Faraon- Róża Pustyni. To taki mocny kanał, udrożnienie przepływu i umiejętność obserwacji i wglądu w siebie. To odwaga w pracy z rzeczywistością, to wytrwałość i decyzyjność, to poukładanie świata emocji i osobowości… to moje uśmiechnięte słońce się raduje że przejawiam się tu i teraz pracując nad sobą i będąc w kontakcie z ziemią.

mandala 2013-07-25 Mandale Minerałów Pełnia Pełni we Mnie 006

Mandala w wodzie początek lipca to było moje pożegnanie z jeziorkiem, gdzie przez tydzień przebywałam. Takie podziękowanie za wzajemną współpracę, rozmowy i medytacje. Woda okazała się bardzo twórcza i inspirująca. Więc na zakończenie ułożyłam mandalę też spontanicznie… bo szłam robić zdjęcie małych kwiateczkom i nagle sobie przypomniałam o minerałach, że mam kilka ze sobą i mogę im zrobić zdjęcia w kwiatkach a w chwilę później już wiedziałam, że woda będzie miejscem dla  mandali. Chociaż później i tak wróciłam do kwiatuszków na małą sesję zdjęciową kryształ góski kwiaty 2013-07-07 Mandala Minerały kwiaty 121

mandala cz 2013-07-07 Mandala Minerały kwiaty 070

Ta Mandala zielona  z maja. W centrum Andara Zieleń Leśna Transparentna  należy do całego cyklu mandal zwanego przez Tereskę „swoistym masażem Miłością” i ma rację.

3 Mandala Mandale Minerały Pełnia Wesak 009

30.07.

jak niebo i ziemia w sercu sobie tańczą i co tam wytańczą i co tam zakwita TO SERCE przemawia z miłością moimi ustami… dźwięk serca rozbrzmiewa w moim głosie… melodia zrodzona w sercu wybrzmiewa dźwiękiem mego głosu… a Hathorzy mają uciechę

minerały przepływ 2013-07-30 Mandala 2 004

W zasadzie układając ją patrzyłam na gwiazdę lecz wyszła spirala… moja indywidualność nie jest samotną wyspą lecz pozostaje w kontakcie z innymi… tańczę i wiruję tworząc swoją gwiazdę bo moje solarne słońce i serce połączyły się i promieniują swą barwą  otwierając się na obfitość i inspiracje płynące z wszechświata.

minerały wir gwiezdny 2013-07-30 Mandala 2 011

I cykl mandal z Płatkiem Śniegu namalowanym 28.07

minerały topaz 2013-07-30 Mandala Płatek śniegu 3 005 minerały opal różowy 2013-07-30 Mandala Płątek SNiegu 3 013 minerały kryształ górski 2013-07-30 Mandala Płatek śniegu 3 008 minerały andara 2013-07-30 Mandala Płatek Śniegu 3 018 minerały 2013-07-30 Mandala Płatek Śniegu 3 015

i malując go miałam odczucie że nie maluję jednego ale kilka warstw Płatków… a dziś poczułam potrzebę żeby wstawić tam do środka minerał… wstawiłam kilka ale na sam koniec przy tym Krysztale w centrum poczułam potrzebę dołożenia reszty… jakby moja wdzięczność za pracę jaką szczególnie te minerały wykonują … 30.07.

Jest cztery rodzaje płatków ale jak zaczęłam się wczuwać to 9 dojrzałam… tą wielopoziomowość  minerały podkreślają i wydobywając z obrazu inny wymiar odbioru… tańczę i rozkwitam, rozchylam swe płatki ku światłu z radością oczekując na to , co niesie ze sobą Źródło.

minerały 2013-07-30 Mandala Płatek Śniegu 3 056

CDN

13 uwag do wpisu “Moc Kamieni…

 1. Witajcie,

  piękne miejsce stworzyłaś Anilalah. Podoba mi sie jeszcze bardziej niż poprzednio.
  Znalazłem dzisiaj na Twojej stronie zdjęcia z dmuchawcem. Super.
  Ciekawe, do mnie przyleciał w południe na 2 piętro również jeden i tak sobie latał jak wycinałem dziurę w płycie kuchennej….
  Ja mojego niestety wypościłem na wolność, nie wpadłem na pomysł żeby zrobić mu najpierw zdjęcia, szkoda.
  🙂

  1. Przyleciały jeszcze dwa, jeden do lusterka przy samochodzie i przyczepił się do pajęczyny, go uwolniłem a drugi znowu do kuchni. Temu zrobiłem już zdjęcia i przesłałem na twój E-Mail.
   Dmuchawiec położyłem obok reszty kryształu który otrzymałaś.Przyjrzyj się proszę temu w środku Merkaby. Ciekawe czy cos tam zobaczysz?
   🙂

  2. Witaj Thot :)… gruntowne zmiany we mnie i na zewnątrz zaowocowały czymś zupełnie nowym… fajnie że zwróciłeś na nie uwagę i że jak piszesz przyleciały do Ciebie znowu :D… dla mnie to symbol czegoś pięknego, nowego… jakby znak nowego czasu w którym zasiewają się zupełnie nowe ziarna, których nigdy nie było na ziemi- staram się otworzyć na to, co nowe. Dmuchawiec z mleczów ma taki doskonały wzór, on też dla mnie jest związany ze świętą geometrią i wszystkim co nowe… wszystko co nowe przychodzi i ja mogę przyjąć i puścić w świat chociażby przez obrazy.
   A zdjęcia pooglądam w ciszy i napisz swoje odczucia 🙂

 2. Anilalah, popatrzyłam znów sobie na Twoją Macierz ze Ślęży…
  https://anilalah.files.wordpress.com/2012/06/macierz-obraz-lipa-c59blc499c5bca.jpg?w=2728&h=3296
  I dostrzegam w niej jeszcze coraz to nowe znaki… wiele symboli… Na przykład
  prawa pierś jest większa od lewej… (ja też tak mam ;-))
  – jej korona to cztery kółka, a jedno nad nimi podwójne… jak świadomość odrębna z Czterech Słońc, Czterech Światów, a Piąty nad nimi… który jest bramą scalonej świadomości , bramą przejścia do tego „co wyżej” – połączonego z całym srebrnym kołem TŁA, w którym mieści się cała Bogini… I połączonego z delikatnymi złotymi wzorami…
  Naprawdę czuję, że to niesamowity obraz…

  1. Ja też mam różne wielkości piersi i w ten sam sposób :)… te światy, powiem że tych tematów nie ogarniam tak… czasem to jest tak , że po prostu nie rozumiem wielu spraw. Stąd moja potrzeba zajmowania się swoimi sprawami, bo czasem aż zbyt mocne przeciążenie mam. A prostota spraw codziennych jest wytchnieniem chociaż bywają niezwykłe. Doszłam do wniosku że jak coś pojmę, poczuję w sobie że pojmuję tę wiedzę to Ok, inaczej się nie angażuję, bo głową muru nie przebiję- nic na siłę. Kocham ten obrazek, jest dla mnie mocno pozytywny. ALe sam szkic wygląda ciut inaczej, jakoś malując pominęłam pewne elementy nieświadomie- byłam przekonana że wszystko zrobiłam jak trzeba, więc jest Ok. Nigdy nie umiałam robić kopii, wychodzą mi rzeczy jedynie raz… nawet jedzenia nie przygotuję takiego samego, zawsze się różni czymś. https://anilalah.files.wordpress.com/2011/08/macierz-szkic-rzec5baby1.jpg

  2. Tak nagle przyszło mi coś do głowy takiego mojego… ze Ślęża jako góra a może świadomość góry ma opiekę Matki Ziemi tak mocną, że nic jej nie ruszy… a Moc opieki to może kontakt Matki Ziemi i bezpośrednio Źródła, co sprawia że do tej pory góra stoi i zachowuje swoje dary i pomaga ludziom. Jest wolna i niezależna. Tak ją czuję, że jest szczęśliwa i a Ja wraz z nią, że jest taka mądra i silna i pomysłowa i niezależna.
   Lubię ten obraz bo wraz z nim zmieniam się ja. To taka nieodgadniona postać ale pełna miłości, bardzo to czuję. Kamienie to mądrość kamieni druhów ziemi i zieleń serca i natury w tym drzew mądrych. Uspokajają i wyciszają mnie , są bliskie memu sercu. Jest jak kobieta w ciąży ale duchowej, taka pełnia w pełni- tak się czuję ostatnio podczas Pełni księżyca. Przychodzi zawsze w tym czasie miesiączka a ja czuję się jak w błogosławionym stanie wypełniona światłem. Brzuch z tymi złotymi skrzydłami to jak solarne słońce we mnie przebudzone. Bardzo często medytuję sobie z moim słońcem we mnie. Jej brzuch ma trzy okręgi- ja uwielbiam liczbę trzy, jest żółta, słoneczna,radosna, rozbrykana i to liczba miesiąca moich narodzin.
   Macierz Wygląda jakby łączyła komórki ze sobą ale pozostaje pomiędzy nimi przestrzeń, święta przestrzeń i to, co ją wypełnia jest naturalnym spoiwem tych komórek. One są mimo wszystko mocne i scalone. A ja ostatnio próbuję rozmów ze swoją komórką w sobie.
   Odkryłam wczoraj że z dnia urodzin według majów jestem Białym Rezonansowym Psem. Moim typem analogicznym jest księżyc a antypodalnym słońce, z którym od roku szczególnie się zaprzyjaźniam.
   Obraz jest dla mnie osobistym i być może jest połączony w czymś więcej. Na razie traktuję go jak wskazówkę dla mnie, drogowskaz.

   1. „Obraz jest dla mnie osobistym i być może jest połączony w czymś więcej. Na razie traktuję go jak wskazówkę dla mnie, drogowskaz.”

    Niechaj Cię prowadzi ten piękny obraz i ta Bogini w Tobie Anilalah. 🙂
    Dla mnie na teraz Droga jest bardziej istotna niż jakikolwiek cel 😉

    💜💗💛💚💙

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s