Barw odczuwanie…. zieleń i poezja

zielony koliber

Było już o żółtym, gdy motylki pojawiły się na przedwiośniu i było o pomarańczy radosnej. Dzięki Iwonce Mazurek , która rozpoczęła zabawę z kolorami w swoim albumie Świadomość kolorów. Tak mnie to zainspirowało że po kolei wchodziłam w barwy jak miałam chwilę i pisałam co mi serce dyktowało. To oczywiście mój osobisty stosunek do barw, więc nie jest to praca naukawa. No chyba że wobec własnych doświadczeń 🙂

obraz-zielony-pc582omiec584-nadziei-0031.jpg

Zielony

„W tej zieleni się zanurzam ubrana w zieleń mego serca czuję serc bicie innych istnień” 2011

Zieleń jest ukochana moja od zawsze, odkąd pamiętam. Może dlatego że moją aurę wypełniał ten kolor, taki zielony. Wiele lat temu na zdjęciu aury mi wyszło, więc kobieta spytała czy może jestem na medycynie, bo to kolor uzdrowicieli. Nie byłam ale uzdrawiać można na wiele sposobów. Zieleń to kolor Przyrody, na łonie której odzyskujemy siły witalne, pomaga nam się oczyszczać z brudów w aurze.

obraz , Zielony motyl, kobieta,  013

Zieleń to życie, bo wiosną tak pięknie zielenią się rośliny obudzone z zimowego snu, wzrastają rośliny. Zieleń to wszelka obfitość życia więc to kolor szczęścia. Zieleń- naturalny stan w przyrodzie na łonie której odzyskujemy nadzieję i kojarzy się z uzdrowieniem i nadzieją tak potrzebną w w życiu. Szczęsliwa komiczynka, pastele, obrazek  010

No i nie do ukrycia jest fakt, że przecież to też kolor Miłości, równie ważny co różowy. Często zieleń sprawia że odnajdujemy drogę, odpowiedzi czy wpadamy na pomysł odprężeni psychicznie, wyciszeni i odnowieni.

Serce
Serce, art. Anilalah

Kocham zielony kolor bardzo a w szmaragdowym jest mi szczególnie do twarzy. Kiedy miałam naście lat chodziłam zieleni głównie jak się dało w odcieniu khaki. Ale z czasem przeszłam do ładniejszych odmian zieleni. Nie mam za dużo ubrań ale zawsze jakieś mam w zieleni. Jako dojrzała kobieta odkryłam szmaragdową barwę, dzięki minerałowi szmaragdowemu dioptazowi.

Jetsem Światłem Wolności Miłości. (owalny mały)
Jestem Światłem Wolności Miłości. Art. Anilalah

W zielonych lasach odnajduję swoją duszę, magię zaczarowanego świata elfów… zieleń przenosi mnie w inne światy pełne istot nie z tego świata władającymi dobrą, zieloną magią wspierającą Gaię i istoty ją zamieszkujące.

Radunia, mgła kolor zielony  las , skała, górka  152

Zieleń przyrody łączy się w harmonijny i naturalny sposób z kosmosem a tej harmonii bardzo nam trzeba w życiu aby odzyskać równowagę i powrócić do pełni zdrowia- połączenie nieba i ziemi, a natura to ma.

zorza ziel,, gwiazdy, niebieskie
zdjęcie z sieci

Zielony to kolor Archanioła Rafaela który uzdrawia ciało i duszę. Szmaragd ma silne właściwości uzdrawiające na wielu poziomach, ciała, duszy, psychiki, serca i bardzo lubią go oczy, bo znany jest z tego, że wodą szmaragdową leczono oczy ( woda gdzie stał szmaragd minerał ). Bardzo mocno wspiera serce i wszystkie sprawy sercowe. Szmaragd znaczy zielony i brzmi podobnie w wielu językach. Wspiera regenerację na poziomie ciała i ducha żebyśmy się mogli narodzić do nowego życia już w miłości i harmonii. No i pomaga otworzyć się na kontakt z duchami natury jeśli ktoś tego pragnie.

Przesłanie z lasu : „POWRÓĆ DO NAS LEŚNYCH BRACI I SIÓSTR GDZIE ŻYŁAŚ WOLNA TAK, POWRÓĆ DO ODNOWIENIA PRZYJAŹNI CO WIECZNIE TRWA I TAK, POMIMO TWEGO CHWILOWEGO SNU. TERAZ ZIELONO ŁONO WZYWA CIĘ BYŚ POWRÓCIŁA SERCEM I DUSZĄ TU, PRZYPOMINAJĄC SOBIE TWÓJ WŁASNY CZAS BY NA NOWO ZA GŁOSEM SERCA I Z MISJĄ IŚĆ I TWORZYĆ NOWY CZAS Z NASZĄ PEŁNĄ OBECNOŚCIĄ. ” 26.08.2013 Anilalah Eu-lalia

brama droga dp światła  tunel las 2013-08-03 Lubków sobota 073

„Zielone Serce Me”

Wybrałam tę bramę
pozostawiając za sobą
wszystkie zbędne bagaże
Lekka i wolna zmierzam
ku nieznanej ziemi wytęsknionej
Otwieram ramiona jak dziecko
przyjmując światło tego świata
w moje własne światło istnienia
Podążając tylko naprzód
w nieznane krainy zmierzam
przez zielone trawy
pośród zielonych drzew
Upaja się szczęściem
Zielone serce Me
Anilalah Eu-lalia 2012

Anioł nieba ziemi drzewa serce. wiosna 8840

mandala na obrazie, zielony Anioł,  026

Czy to wróżki, driady czy duchy minerałów czy głazów, drzew,  zwierzęta ziemi czy z magicznych krain itp. …

zielona jesienna zieleń , płnące kolory  004 obraz, zielony anioł otulający 013

Zdjęcia z sieci. Dziękuję ich autorom- nie znam ich-  za piękne obrazki.

elfik leśny fanatazy wróżka zielona wróżka, rośliny ziel, dmuchawce Ogrody Duszy534650_505142889510327_712636332_n

jednorożec, zorza polar, magic

smok zielony las magicja

magiczna kraina wróżek kolor

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s