Rezerwat Łęgi Czarnej Strugi – polana i paprocie

Ana, paprocie, zielone las, rzerwat 035

Leśne Królestwo paproci i dzika łąka w rezerwacie ( już tam byłam ale z innej strony )  Łęgi Czarnej Strugi.
Przygodą było jechać drogą aż do jej zniknięcia z Tomkiem. Razem inspirujemy się w takich wyprawach, jedno za drugim podąża i razem dobrze jest się gubić i odnajdywać. Bo pojechaliśmy bez map, ot mała wycieczka ale zachciało nam się skręcić w drogę- Zobaczymy co tam znajdziemy i gdzie dojedziemy?. Co prawda mieliśmy mapę z endomondo ale ona nie jest dokładna.
Dojechaliśmy więc do końca drogi i postanowiliśmy iść pieszo przez łąkę, bez drogi przedzierać się przez wysokie trawy i podmokły gruncik. A jak stanęłam na popas fotograficzny much zleciało się krocie i żałowałam że nam ogona krówki do oganiania od nich hi hi ha ha 😀 . Ale polana była pełna życia, magii kwiatów traw i słońca. Byłam zauroczona tą krainą, gdzie rzadko pewnie ktoś zagląda a ja czułam się wyjątkowo. I cieszyłam się że mam długie spodnie hi hi bo chodzenie przez krzaczorki pełne wielkich pokrzyw inaczej było by trudne 🙂
A potem Tomcio poprowadził mnie w las i trafiliśmy na super trasę,wąską z powalonymi drzewkami, dołami i górkami- dzika nieco trasa rowerowa przez rezerwat.
Najpiękniejsze było że po wejściu do lasu od razu ukazał mi się Świat Paproci- zielone królestwo niezwykłości. Poczułam się pobłogosławiona tą chwilą i widokiem. Musiałam się nacieszyć byciem pośród zielonych zaczarowanych leśnych paproci.

Wycieczka 10.06.2015

Ana, paprocie, las rzerwat 033

Polana

 

Paprociowe Królestwo

Paproć, las rezerwat 029 rezerwat, las, drzewa, paproć, 028 paproć zielona, rezerwat 037 paprocie zieone , rzerwat 039

 

Lastomek, rower, las rezerwat ścieżka belak 046 las, rezerwat, ścieżka rowerowa 043

Zapisz

4 uwagi do wpisu “Rezerwat Łęgi Czarnej Strugi – polana i paprocie

    1. z Tomkiem jestem odważniejsza i lubimy przygódki 🙂 Choć powiem, że odkryłam fakt, iż kiedy dzieci są małe – a mam trójkę – jestem dużo bardziej ostrożna, to chyba biologia. Kiedy dzieci stają się większe zaczynam powoli się rozluźniać i szukać przygód, które lubię 🙂 I dobierać je wedle moich możliwości, bo ciało już inne niż 10 at temu i to się czuje. 🙂

      1. Jesteś dla dzieci ostoją a dla Ciebie Tomek:) dzieci widziały Cię w akcjii i bedą to wspominać. 10 lat temu i moje ciało lepiej sie sprawowało. Boli mnie ramię więc spływy odpadają więc cieszę się że jeden zaliczyłam:) teraz pozostają mi wycieczki statkiem 🙂 przeżyję.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s